Úvod

    Vítejte na oficiálních stránkách Jednotky sboru dobrovolných hasičů Fulnek. Dle zákona o požární ochraně obec zřizuje jednotku sboru dobrovolných hasičů (JSDH) obce, která provádí hašení požárů, záchranné práce při živelních pohromách a jiných mimořádných událostí a plní další úkoly podle zvláštního právního předpisu. JSDH Fulnek je zařazena do kategorie JPO II/I. To znamená že jednotka zabezpečuje výjezd družstva o zmenšeném početním stavu (1+3) do 5 minut.

Aktualiztace stránek je v současné době pozastavena, aktuální dění můžete sledovat na našem Facebookovém profilu:


Aktuality

 • 16. - 21. června 2013: Fulnek zasahoval při likvidaci následků povodní v okolí Mělníku
 •      Během nedělního odpoledne byla jednotka vybrána do obřadu MSK k likvidačním pracím do Čech. Obřad tvořil JSDH : Fulnek, Ostrava – Radvanice, Raškovice, Bohumín – Vrbice a 5 velitelů HZS MSK. Asi ve dvě hodiny v noci jednotka dorazila do obce Lužec nad Vltavou, kde nás ubytovali v místní sokolovně. Za JSDH Fulnek byla povolána DA VW a CAS 32 T815 a družstvo 1 + 5. Jednotka po celý týden čistila a odčerpávala vodu se studní, odčerpávala vodu se sklepů a lagun, čistila komunikace i asistovala při demolici domů. Zasahovali jsme v obcích: Lužec nad Vltavou, Vrbo, Kořín, Křivousy, Mlékojemy a Dušníky nad Vltavou. Během se pak celý obřad vrátil zpět na Moravu. Během celého týdne nám práce ztěžovali extrémně vysoké teploty.

 • 8. květen - povodně ve Studénce
 •      V odpoledních hodinách po prudkém přívalovém dešti byla jednotka nejprve s DA VW a čerpadly povolána k čerpání vody ze sklepů do Studénky. Po příjezdu na místo voda v Butovickém potoku stále stoupala a zaplavovala silnice, zahrady i domy. Byli jsme nasazeni v dolním úseku od kruhového objezdu po železniční most, kde jsme pomohli s odklonem vody u benzinky, odtáhli 2 zaplavující se auta, uzavřeli 4 mosty a odstraňovali z nich naplaveniny. Po kulminaci a opadnutí vody po 19. hodině jsme odčerpali vodu ze 6-ti sklepů, z lagun v zahradách a odstraňovali naplavené bahno z domů, na tyto práce byla povolána i naše CAS 20 Terrno. Ta se pak v pozdních nočních hodinách zapojila i do čištění silnic od nánosů bahna pomocí lišty.

 • 31.březen - tři nehody na Velikonoční neděli
 •      Nejprve byla jednotka v 19:13 vyslána na 326. Km D1 směr Brno (Suchdol n. O.), kde osobní automobil havaroval do svodidel, událost si vyžádala jednu lehce zraněnou osobu. Při návratu na základnu cca 20:25 jsme mezi Odrami a Fulnekem vyprostili z příkopu zapadlý osobní automobil. Do třetice ve 22:27 opět na D1, tentokrát na 330. Km směr Ostrava (Hladké Životice), zde havarovala dodávka a uvnitř zůstal řidič, kterého jsme vyprostili pomocí páteřové desky a předali zdravotní záchranné službě.

 • 26. březen 2013 - požár hájenky v obci Pohoř
 •      Při letošním 20. zásahu nám bylo nejprve pořádně horko, ke konci pak pořádná zima. V obci Pohoř došlo k požáru hájenky, kde jsme byly vyslání s CAS 20. V době příjezdu byla již celá střecha v plamenech a hrozilo rozšíření požáru na pouhých 4 metry vedle stojící hospodářskou budovu, kde byly ustájeni dva koně. Tuto budovu se nám naštěstí podařilo uchránit. Během zásahu byla k doplňování vody povolána i naše druhá cisterny CAS 32, následně i žebřík. Zásah komplikoval silný mráz a vítr, což způsobovalo zamrzání vody, vznik kluzkých ploch a někteří zasahující byly ke konci doslova zabaleni do ledových krunýřů, kdy jim zmrzly i promočené zásahové oděvy. Naštěstí se požár obešel bez zranění, škoda byla odhadnuta na čtvrt milionu.

 • 15. února 2013 - otevření bytu a záchrana jeho majitele
 •      Během pátečního odpoledne jednotka na žádost Policie ČR vnikla do jednoho z bytu na ulici Masarykova ve Fulnek. V bytě jsme nalezli zraněného důchodce, který po upadnutí zůstal ležet několik hodin na zemi. Do příjezdu záchranné služby jsme osobu ošetřovali a poté pomohli s jejím transportem do sanitky.

 • 29. ledna 2013 - požár v Hladkých Životicích
 •      Již k 10. zásahu v letošním roce byly povolány během úterního odpoledne obě naše cisterny a dalších 5 jednotek z okolí. Původní infromace ohlašovaly požár střechy bývalého kravína. Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že hoří seno na půdě a rychlým zásahem hasičů se požár na střechu nerozšířil, celková škoda byla tedy nulová.

 • 6. a 9. ledna 2013 - první zásahy v novém roce
 •      Prvním zásahem v letošním roce byl během nedělního odpoledne požár plastového kontejneru ve Fulneku, který jednotka zlikvidovala vysokotlakým proudem. Během středy pak byla jednotka vyslána k dopravní nehodě dvou automobilů. Zde jsme provedli protipožární zabezpečení, zajistili unikající provozní náplně a po zadokumentování nehody Policí ČR bylo jedno z havarovaných vozidel odtlačeno mimo komunikaci.

 • 14.12.2012 sníh, zima, náledí = dopravní nehody a požáry
 •      V důsledků sněhové nadílky a náledí v posledních dvou týdnech zaznamenala jednotky zvýšený počet výjezdu k dopravním nehodám. Od ledna do konce listopadu zasahovala jednotka u 10 dopravních nehod. Během první poloviny prosince se jednalo již o 5 dopravních nehod, v jednom případě musela jednotka vyprostit 2 zraněné osoby pomocí hydraulických nástrojů. Kromě nehod jednotka vyjela i k ohlášenému požáru sazí v komíně v Jerlochovicích. Před příjezdem jednotek došlo k uhašení a požár se nikam nerozšířil, událost byla překvalifikována na planý poplach.

 • Dobrovolní hasiči roku 2012 - JSDH Fulnek na 2. místě
 •     V letošním roce jsme se zúčastnili soutěže Dobrovolní hasiči roku 2012, kterou pořádá společnost RWE. Soutěž probíhala v kategorii jednotka a sbor, dále byla celá ČR rozdělena na 5 regionů. V prvním kole vybrala odborná porota 5 finalistů, ve druhém kole pak hlasovala široká veřejnost, které tak rozhodla o konečných výsledcích. Soutěžili jsme v kategorii jednotka, region SEVER Moravy (Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj). Ve čtvrtek 8. listopadu jsme se zúčastnili slavnostního večera (za jednotku: Ing. Josef Benýšek, Bc. Tomáš Gockert, za město Fulnek: Ing. Gabriela Zaoralová). kde velitel jednotky převzal z rukou ředitele HZS MSK a ředitele společnosti RWE ocenění za 2. místo a šek v hodnotě 30.000 Kč, který bude použit na výbavu jednotky. Na prvním místě se umístili kolegové z Kopřivnice, což svědčí o kvalitě dobrovolných jednotek územního odboru Nový Jičín. Děkujeme všem kteří nám pospali svůj hlas i těm, kteří nás podporují v naší činnosti.
 • www.pozary.cz - tisková zpráva o soutěži a vyhlášení výsledků
 • www.hasici150.cz - video záznam slavnostního vyhlášení výsledků

 • 4.10.2012 dopravní nehoda se zraněním ve Fulneku
 •      Krátce po sedmé hodině jsme byli povoláni k dopravní nehodě osobního automobilu a motockylu u Penny Marketu ve Fulneku. Po příjezdu na místě již zasahovala zdravotní záchranná služba. Jednotka asistovala při ošetření zraněného motorkáře, jeho transportu do vrtulníku a po vyšetření nehody Policií ČR byl proveden úklid místa nehody.

 • 26. - 27.7.2012 vytopené sklepy ve Fulneku
 •     Vytopené sklepy ve Fulneku Po vydatném dešti vyjela jednotka během čtvrtečního odpoledne na ulici Kladenskou ve Fulneku, kde došlo přes kanalizaci k zatopení sklepů v pěti bytových domech. Jednotka provedla odčerpání vody a spláchnutí naplavených splašků. Na druhý den zjistili zaplavený sklep i pracovníci městského úřadu, kde se v prostoru kotelny nacházelo cca 0,5 m vody.

 • 25.7.2012 dopravní nehoda ve Fulneku
 •     Jednotka byla povolána k dopravní nehodě osobního automobilu, který narazil do sloupu veřejného osvětlení. V době příjezdu na místo byla již zraněná osoba v péči ZZS, jednotka provedla protipožární opatření na vozidle, zajistili místo nehody a řídila provoz na komunikaci.

 • 25.7.2012 letní zásahy
 •     V posledních dnech jednotka zasahuje především u zásahů spojených s likvidací obtížného hmyzu, tedy vosy a sršni. Přes krajské operační stredisko je jednotka vysíláná k připadům, kdy mohou být ohroženy především děti nebo alergici a případné bodnutí může způsobit zdravotní problémy. Kromě těchto případnu jednotka během posledního týdne zasahovala u dopravní nehody osobního automobilou na přivaděči k D1. Na přivaděč jsme byly vysláni i během nedělního odpoledne, kdy se zde pohyboval černý poník, který následně mířil na dálnici. Jednotka společene s policií provedla nalezení a chycení tohoto zvířet, jelikož hrozila srážka poníka s vozidly.

 • 6.6.2012 dopravní nehoda ve Fulneku
 •     V odpoledních hodinách byla jednotka povolána k dopravní nehodě na přivaděč k D1 ve Fulneku. Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních automobilů a jedné dodávky. Nehoda si vyžádala jednu zraněnou osobu, která byla transportována do nemocnice zdravotní záchranou službou. Hasiči se postarali o protipožární zabezpečení vozidel, zajistili úniky provozních kapalin a po vyšetření nehody Policií ČR asistovali při nakládáni na vozidla odtahových služeb, následně byl proveden úklid místa nehody.

 • 28.-30.4.2012 celkem poklidný měsíc duben byl zakončen rušným a náročným víkendem.
 •     V sobotu 28.4.2012 proběhl v Hlučíne již 2. ročník soutěžního instrukčně-metodického zaměstnání, zaměřeného na vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Této soutěže se zúčastnilo 25 týmů z JSDH, které jsou v Moravskoslezském kraji předurčeny pro zásahy u dopravních nehod, ale také šestice družstev s HZS MSK. Jednotky si vylosovaly některý z předem připravených scénářů nehody a provedli vyproštění zraněné osoby. Rozhodčí hodnotili taktiku zásahu, techniku, poskytnutí první pomocí a celkový čas do předání zraněné osoby lékařům.
      Během soutěže ve vyprošťování byli ostatní členové krátce před 16. hodinou povoláni s CAS 32 T815 k požáru lesního porostu do obce Tošovice. Naštěstí hořelo pouze na ploše cca 5 x 15 metrů a tak po proletí místa vodou jsme se brzo vrátili na základnu.
      Fulnečtí hasiči si neodpočinuli ani v neděli, kdy krátce po 17. hodině mobilní telefony členům jednotky vyhlásili 2. stupeň požárního poplachu na požár lesa u obce Dobešov, povolány byly obě naše cisterny. Již během jízdy byl viděn mohutný kouř, stoupající z lesa nad Odrami, který naznačoval že se nebude jednat o jednoduchý zásah. Původně bylo ohlášeno, že hoří na ploše cca 5 x 10 metrů, ovšem vlivem velmi suchého počasí a silného větru se požár rychle šířil a nakonec zasáhl plochu cca 150 x 200 metrů. Po příjezdu obou našich cisteren jsme společně s dalšími jednotkami prováděli hašení pomocí několika C i D proudů, kyvadlovou dopravu vody a rozhrabávání jednotlivých ohnisek, především pařezů a kořenů. Lokalizace byla provedena v 19:21. O půlnoci se jednotky vrátili na své základny, na místě zůstávají JSDH Odry a JSDH Fulnek, vždy s CAS 32 T815, aby hlídaly požářiště do ranních hodin a průběžně dohašovaly další ohniska. CAS 20 Terrno bylo povoláno zpět na základnu, aby zajišťovalo pohotovost ve Fulneku, kdyby došlo k další události. Po rozednění byly nalezeny nově doutnající místa, a tak došlo k vystřídání členů a byly povolány i další jednotky, aby prolévaly požářiště vodou a rozhrabávaly jednotlivé ohniska požáru. Zásah komplikovalo velmi teplé počasí (blížící se ke 30 stupňům Celsia) a náročný terén (převýšení cca 100 m). Likvidace požáru byla nahlášena krátce před 14. hodinou následujícího dne, tedy po 21 hodinách zásahu, během kterého se vystřídalo celkem 13 jednotek z okolí, současně jich během prvních hodin zasahovalo 9. Během zásahu se lehce zranil 1 dobrovolný hasič, který se nadýchal kouře.
      Ani tento zásah nebyl koncem tohoto rušného závěru měsíce. Během náročného zásahu v Dobešově, kdy již probíhalo závěrečné dohašování skrytých ohnisek s CAS 32 T815, byla zbývající část jednotky povolána krátce před 13. hodinou k vyproštění motorkáře do Pohořilek, kde skončil motocykl v příkopě a jeho řidič utrpěl naštěstí pouze lehčí zranění.

 • 9.4.2012 velikonoční nehoda
 •     K večeru velikonočního pondělí byla jednotka povolána k dopravní nehodě mezi Fulnekem a Jestřábím. Na místě zjištěn automobil na střeše v příkopu, 2 zraněné osoby byl již mimo vozidlo a v péči zdravotní záchranné služby. Jednotka provedla protipožární opatření a po zadokumentování nehody Policií ČR bylo společně s HZS Bílovec vozidlo převráceno zpět na kola.

 • 24.-25.3.2012 rušný víkend u hasičů: cvičení, nehoda, požáry, stáž
 •     Jak jsme již informovali, víkend začal pro Fulneckou jednotku pátečním prověrovacím cvičením na požár v Knurrově palaci, což byl pouze začátek jednoho s nejrušnějších víkendu v poslední době.
      Během sobotního dne část jednotky zajišťovala asistenci s DA VW na Valašské rally 2012, konkrétně na RZ ODRY (6 a 8). Během první RZ došlo v obci Veselí k dopravní nehodě závodního vozu č. 45, který vyletěl mimo silnici a narazil do betonového sloupu veřejného osvětlení. Řidič vyvázl bez zranění, ve voze ovšem zůstal zaklíněný spolujezdec. Jednotka společně se záchrannou službou a službou Autoklub sport rescue provedla pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí vyproštění zraněné osoby, která byla následně letecky transportována do nemocnice. Další zásah během soutěže nebyl naštěstí nutný.
      Mezitím byli další členové jednotky vysláni do obce Kletné, kde došlo k požáru trávy. Požár způsobila osoba, která prováděla pálení klestí. Ve větrném počasí tak stačilo málo a oheň se rozšířil na okolní suchou trávu, muži byla na místě udělena bloková pokuta.
      K večeru byly fulnecké cisterny povolány opět, tentokrát k požáru volně stojícího stohu do obce Suchdol n.O. Po příjezdu svolaných jednotek byl již celý stoh v plamenech, po dohodě s majitelem a za přítomnosti místní jednotky se nechal pod kontrolou vyhořet. Škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun.
      Během neděle absolvovali 4 naši velitelé družstev praktickou stáž na stanici HZS Nový Jičín (jeden se již zůčastnil minulý týden). Velitel čety Ing. Tomáš Fešar a jeho směna „A“ pro nás připravili velice přínosný program, za což jim patří poděkování. Bylo pro nás připraveno několik bloků školení: od výbavy stanice včetně vozidel, strojní služby, postupů při záchraně různých zvířat, spojové služby a další. Došlo i na výjezd, kdy byla jednotka povolána k několika požárům trávy u železniční tratě podél Jeseníku n. O. a Suchdolu n. O.
      K jednomu z několika těchto ohnisek, mezi Makovice a Suchdol n.O., byla povolána i jednotka Fulnek. Požáry způsobil projíždějící vlak, od kterého ze zatím nezjištěných důvodů odlétaly jiskry, které zapalovaly trávu podél tratě.

 • 23.3.2012 požár v Knurrově paláci – prověřovací cvičení
 •     Během pátečního odpoledne došlo k zahoření dřevěného obložení od vadné elektroinstalace v bývalé tělocvičně v Knurrově paláci. Požár se pokusil uhasit správce objektu, ale nadýchal se kouře a upadl do bezvědomí. ... více

 • 20.3.2012 další požár lesního porostu, tentokrát u Vítovky
 •     První jarní den v letošním roce přinesl také výjezd k typicky jarní události, kterou byl opět požár travního a lesního porostu. Tentokrát se jednalo o porost mezi obcemi Vítovka a Heřmanice u Oder, kde se oheň rozšíři na plochu cca 100 x 50 metrů. Podmínky byly ztížené tím, že požár se nacházel ve velmi prudkém kopci, hasiči museli natáhnou z horní i dolní strany asi 100 metrové dopravní vedení, aby dopravil vodu k místu požáru, hašení pak probíhalo pomocí několika C a D proudů. Po rozhrabání a důkladném proletí vodou se jednotky vrátili na své základny. Škoda byla odhadnuta na 15 tisíc korun, naštěstí se podařilo zabránit rozšíření požáru na sousedící jehličnatý les a tím uchránit hodnoty dohadnuté na 450 tisíc korun.

 • 17.3.2012 požár trávy a zákaz její vypalování
 •     Po zimním období příchází první teplé dny a tak dochází k častým požárům lesních a travních porostů, které vznikají především nedbalostí lidí. K jednomu takovému jsme byli vyslání v sobotu před polednem mezi obce Pohořilky a Bílovec, hořela na ploše cca 10 x 10 metrů, místo bylo proleto vodou. Jelikož těchto požárů v posledních dnech přibývá, upozornujěme že plošné vypalovánéí trávy je přísně zakázáno, občanům hrozí pokuta až 25 tisíc a firmám až 500 tisíc korun. Více informací ve článku HZS MSK zde...

 • 24.-25.2.2012 monitoring vodních toků
 •     V důsledku tání docházelo na místních tocích v Povodí Odry k ledovým jevům a k ucpávání koryt potoků a řek. Na základě rozhodnutí řídicího důstojníka HZS Moravskoslezského kraje bylo po dohodě s Povodím Odry nasazeno více než šedesát jednotek PO k provádění monitoringu vodních toků na území kraje. Jednotka v pátek k večeru a během soboty 3x provedla kontrolu Husího a Grušovického potoka ve Fulneku a přilehlých obcí. Byly monitorovány a vytipování nebezpečné úseky, kde se nacházely ledové bariéry. Nejnebezpečnější místo bylo ve Stachovicích, naštestí k žádnému výraznému vzestupu vodní hladiny nedošlo.

 • Nový nafukovací člun: BUSH CRAB 400
 •     Na konci roku 2011 byl pořízen nový nafukovací člun BUSH CRAB 400, který nahradil již nevyhovující člun DINGHY 330. Původní člun byl pouze pro 4 osoby a případné opravy již byly ekonomicky nevýhodné. Nový člun má pevné dno, pojme až 7 osob při maximálním zatížení 1000 kg, hmotnost člunu je 79 kg a lze na něj připevnit motor o max. výkonu 35 HP.

 • 31.12.2011 a 1.1.2012 Rušný konec roku i přivítání nového
 •     Letošní silvestr byl pro naší jednotku jedním z nejrušnějších za poslední desítky let. Poslední den v roce v 04:39 došlo k vyhlášení 2. stupně požárního poplachu v Pustějově a tak byla povolána i naše jednotka. Došlo zde k požáru zemědělských budov ve tvaru písmene U (se spojenými částmi o půdorysu 15×8, 10×5 a 12×8 metrů), kde se nacházela garáž, stolařská dílna a chlévy. Požár zničil téměř vše, podařilo se zachránit část objektu a zabránit rozšíření požáru na dvoupodlažní obytný dům. Naše jednotka se podílela na záchraně hospodářských zvířat, hasebních pracích i rozebírání konstrukcí. Škoda byla odhadnuta na 1,8 mil, uchránit se podařilo majetek za cca 6 mil.
      V novém roce byla jednotka povolána hned 36 minut po půlnoci do Oder, kde požár zachvátil již nevyužívanou lyžařskou chatu o půdorysu 5x5 metrů a výšce 8 metrů. Objekt se nacházel na okraji lesa v těžce přístupném terénu, bylo obtížné se k němu dostat. Zpět na základnu jsme se dostali až po 3 hodině.

 • 30.12.2011 dopravní nehoda na dálnici
 •     S novou sněhovou nadílkou byla jednotka v dopoledních hodinách povolána k dopravní nehoda na dálnici na 323 km ve směru na Olomouc. Po příjezdu na místo bylo nalezeno osobní vozidlo na střeše na krajnici dálnice, dvě lehce zraněné osoby se již nacházeli mimo vozidlo. Na místě dále zasahovali: HZS Nový Jičín a Bílovec, Policie ČR a Zdravotní záchranná služba.

 • 22.12.2011 požár ve Fulneku
 •     Krátce po poledni byl jednotce nahlášen požár nízké budovy v prostoru ulice Palackého ve Fulneku, kde z oka vychází kouř a jdou vidět plameny. Po příjezdu hasičů na místo žádné plameny ani kouř vidět nebyly. Po několika minutách hledání a po kontaktování oznamovatele bylo dané místo nalezeno. Zde došlo k zjištění, že majiteli jednoho z bytů zahořel vysavač, který umístil na okenní parapet a pak uhasilo vodou. Kouř i oheň v okně tedy skutečně byl, naštěstí se nikam nerozšířil a nezpůsobil žádnou škodu. Dle požárního palachového plánu se k jednotce dále dostavili jednotky z Oder i Bílovce.

 • 7.12.2011 dvě večerní události ve Vrchách
 •     S první sněhovou nadílkou byla jednotka povolána do Vrchů, kde na zasněžené vozovce uklouzl kamionu s sjel do příkopu. Jelikož zasahoval do komunikace a bránil provozu, byl povolán vyprošťovací automobil, pomocí kterého byl kamion vyproštěn. Zhruba hodinu po návratu vyjela jednotka opět do Vrchů, tentokrát se jednalo o velký únik oleje z převodovky, který jsme uklidili pomocí sorbentů.

 • 1.12.2011 prvním prosincovým výjezdem byla nehoda
 •     V ranních hodinách jsme vyjeli do Hladkých Životic, kde na křižovatce při nájezdu na D1 došlo ke střetu dvou osobvních automobiů. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, došlo pouze k úniku provozních kapalin, které jsme společně s HZS Bílovec uklidili a po vyšetření nehody Policií ČR odstranili následky nehody, aby nebránili provozu na komunikaci.

 • 24.11.2011 nehoda s vyproštěním u Vlkovic
 •     Během čtvrtečního podvečeru zasahovali všechny základní složky IZS u Vlkovic, kde havaroval osobní automobil. Z hůře přístupného místa jsme společně s HZS Bílovec pomocí hydraulického nářadí vyprostili 2 zraněné osoby. Jednotky ošetřovali zraněné osoby, osvětlovali událost a zajištovali místo nehody. Po zadokumentovaní nehody Policií ČR se jednotky vrátili na základny. Havarované vozidlo si majitel vyprostil sám během pátečního dne.

 • 2.11.2011 dopravní nehoda se zraněným motorkářem
 •     V odpoledních hodinách byli členové jednotky pomocí svých mobilních telefonů vyrozuměni o dopravní nehodě ve Fulneku (křižovatka u Brtníka) s osobou v bezvědomí. Během jízdy do zbrojnice někteří členové míjeli tuto událost, která se stala cca 300 metrů od hasičárny a zjistili, že se jedná o nehodu osobního automobilu a motocyklu, kdy zraněný motorkář zůstal ležet na zemi. Náš člen Fabián Robin (zárověn zdravotník u HZS) zůstal na místě a společně se svědky nehody začal poskytovat první pomoc, další hasiči pokračovali v jízdě do zbrojnice pro potřebné vybavení. Po návratu na místo společně ošetřovali zraněnou osobu, která komunikovala a stěžovala si na bolest hlavy a ramene, další členové připravovali prostor křižovatky pro přistání vrtulníku zdravotní záchranné služby. Po stabilizaci osoby jsme asistovali při transportu zraněného do vrtulníku a po zadokumentování nehody Policií ČR jsme společně s HZS Bílovec provedli úklid nehody.

 • 28.10.2011 výjezd na statní svátek
 •     V odpoledních hodinách jsme byli povoláni do Děrného k bývalému JZD. Zde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. Po příjezdu policie na místo zjištěno že se z vozidla kouří, proto byli povoláni hasiči. Na místě jsme zjistili že je slabě zakouřen vnitřní prostor. Po odpojední autobaterie a vyvětrání vozidla nebyl požár potvrzen. Jednotka provedla ve spolupráci s HZS Bílovec uklid uniklích provozních náplní.

 • 3.10.2011 obtížný hmyz a dopravní nehoda
 •     Typickým zásahem letošního léta je likvidace obtížného hmyzu, ke kterému vyjíždí jednotka během týdne několikrát. Hasiči zasahují především v případech, kdy v blízkosti hnízda bydlí alergici nebo malé děti a případné bodnutí může způsobit velké zdravotní komplikace. Prvním říjnovým zásahem byla dopravní nehoda Avie, která se stala mezi Hladkými Životicemi a Kunínem. I když se vozidlo otočilo přes střechu, nehoda se naštěstí obešla bez zranění a tak jsme společně s HZS Bílovec provedli zasypání uniklých provozních náplní, usměrňovali dopravu a po vyšetření nehody policií provedli odtah mimo vozovku, aby nebránilo provozu.

 • 11.9.2011 železniční nehoda u Suchdolu n.O.
 •     Během nedělního oběda byla jednotce ohlášena železniční nehoda u Suchdolu n. O.. Během jízdy bylo upřesněno, že se jedná o srážku chodce a osobního vlaku. Jednotka dorazilo do Suchdolu, poté pokračovala cca 1,1 km po trati pešky ve směru na Fulnek. Zde se nacházela již sanitka i vrtulník zdravotní záchranné služby. Jednotka pomohla s ošetřením těžce zraněné osoby, která utrpěla devastující poranění dolních končetin, poté s jejím transportem do vrtulníku.

 • 5.9.2011 dopravní nehoda a následný požár automobilu
 •     Jednotka vyjela k požáru osobního automobilu u Bílova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě automobilu, který poté začal hořet. Nehoda si vyžádala 3 lehce zraněné osoby. Jednotka spolupracovala ze ZZS a HZS Bílovec. ...více

 • 27.8.2011 pokračování oslav na dnu města Fulnek
 •     S městem slavili i hasiči ... více

 • 19.8.2011 dopravní nehoda s vyproštění zraněných osob ve Vrchách
 •     Během pátečního odpoledne byla jednotka povolána k dopravní nehodě do Vrchů. Po příjezdu na místo zjištěn osobní automobil na boku u silnice nad 6 metrovým srázem, uvnitř zaklíněné 2 zraněné osoby. Jednotka nejprve provedla zajištění automobilu proti pádu pomocí navijáků a po jeho stabilizaci provedla vyproštění dvou zaklíněných osob. Zásah navíc stěžoval silný déšť, který rozbahnil okolní terén a hrozilo uklouznutí zasahujících. Po vzájemné pomoci a jištění hasičů, záchranné služby a policie se zraněné osoby podařilo vyprostit a odvést do nemocnice.

 • 19.7.2011 dopravní nehoda u Bílova
 •     V odpoledních hodinách byla jednotka povolána k dopravní nehodě ve směru na Bílovec. Po příjezdu na místo nalezeny dva havarované automobily, došlo ke zranění obou řidičů. Jednotka ve spolupráci s HZS Bílovec provedla zajištění místa a odstranění následků nehody.

 • 25.6.2011 požár obchodního centra ve Fulneku
 •     Během sobotní noci vyjela jednotka k požáru nízké budovy na ul. Mendlova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v plamenech je střecha a 4. NP obchodního centra (dříve ředitelství ROMO). Na místo se postupně dostavilo 11 jednotek hasičů, kterým se podařilo oheň lokalizovat po hodině a půl, po celý sobotní den pak probíhalo dohašování lokálních ohnisek a kontrola požářiště. Během neděle byla jednotka na místo opět povolána, aby asistovala vyšetřovateli a Policii ČR při vyšetřování příčiny vzniku požáru. Ke zranění osob nedošlo, celková škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun.
 • info Požáry.cz
 • reportáž a info Novinky.cz

 • 4.-.5. června 2011 oslavy 150 let od založení našeho sboru
 •     Ve Fulneku se v sobotu 4. 6. 2011 žilo hasičinou. Již v pátek byla zahájena v Městském kulturním centru výstava z historie sboru, na které jsme představili hlavně kroniky mladých hasičů, jejich úspěchy –poháry a diplomy, dále pak fotografie staré i nové z činnosti sboru, něco z historické techniky a hlavně byl poprvé viděn obraz A. Thiryho – zakladatele sboru, namalovaný k této významné události. ... více

 • 27.5.2011 dopravní nehoda v Jerlochovicích
 •     Během sobotního večera jsme vyjeli k dopravní nehodě osobního automobilu do Jerlochovic. Vozidlo narazilo do svodidel a skončilo v prostoru mezi cestou a Husím potokem, řidič vyvázl bez zranění. Před příjezdem hasičů se na místo dostavili místní občané (shodou okolností členové SDH Jerlochovice), kteří událost ohlásili, pomohli řidiči z vozidla a prováděli protipožární opatření. Jednotka společně s HZS Bílovec provedla osvětlení místa události a po zadokumentování nehody policií provedli odtažení vozidla, aby bránilo silničnímu provozu.

 • 21.5.2011 požár ve Fulneku
 •     V sobotu nad ránem byl jednotce nahlášen požár ve Fulnek na ul. Fučíková. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru odpadu v domě, kde se nacházejí potraviny a byty. Před příjezdem hasičů provedli hašení pomocí přenosných hasících přístrojů obyvatel jednoho z bytů společně s kamarádem (oba jsou je zároveň členy SDH Vlkovice), čímž značně zamezil šíření požáru. Jednotka pak provedla dohašení pomocí vysokotlakého proudu, odvětrání zakouřených prostor a osvětlovala místo události. Na místo byly povoláni plynaři a energetici, jelikož došlo k poškození plynového a elektrického rozvodu v domě. Škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou v řádech miliónů.

 • pátek 13. května 2011 Den otevřených dveří
 •     Na pátek 13. vyhlásila Asociace hasičských důstojníků den požární bezpečnosti.... více

 • 7.5.2011 dopravní nehoda ve Fulneku
 •     V sobotu ráno vyjela jednotka k dopravní nehodě osobního automobilu a dodávky do Fulneku. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby a úniku většíno množství provozník kapalin, které jednotku zachytila pomocí sorbentů.

 • 29.4.2011 požár ve Fulneku
 •     Během pátku byl jednotce nahlášen požár nízké budovy ve Fulneku. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že došlo k požáru lednice, kterou jednotka uhasila a vynesla mimo dům. Oheň se stihl rozšířit naštěstí jen na blízké předměty, proto byla škoda "jen 160 tisíc", uchráněné hodnoty činí několik miliónů.

 • 23.4.2011 Velikonoční zásahy
 •     Jednotka vyjela během tohoto prodlouženého víkendu ke dvěma událostem. Nejprve v sobotu po obědě zasahovala u požáru osobního automobilu na D1 v katastru obce Makovice, kde hořel osobní automobil. Plameny vozidlo cele zničily, škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun. V noci na neděli jsme pak byli povoláni k požáru do Pustějova. Během jízdy k události bylo upřesněno, že hoří stoh slámy, který se nechá pod dohledem místní jednotky vyhořet, proto jsme byli odesláni zpět na svou základnu.

 • 18.4.2011 nehoda 3 automobilů se zraněním v Hladkých Životicích
 •     Krátce po poledni byla jednotka vyslána k dopravní nehodě v Hladkých Životicích na přivaděči k D1. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k nehodě nákladního automobilu, dodávky s přívěsem a osobního automobilu. Nejhůře dopadl řidič dodávky, který měl středně těžká zranění a po ošetření byl transportován do nemocnice. Jednalo se o cizince, poskytnutí první pomoci a komunikace probíhala angličtině. Další dva řidiči vyvázli pouze s odřeninami. Jednotka dále ve spolupráci s HZS Bílovec provedla protipožární opatření na vozidlech, zamezila úniku provozních náplní a po vyšetření nehody asistovala při vyproštění vozidel.

 • 16.4.2011 soutěžní IMZ ve vyprošťování v Hlučíně
 •     V sobotu 16.4.2011 se část jednotky zúčastnila instruktážně metodického zaměstnání ... více

 • 30.3.2011 po zimní pauze další požár stohu
 •     Krátce před 17. hodinou vyjela jednotka do Jerlochovic, kde byl nahlášen požár stohu. V době příjezdu na místo byl již celý stoh a tráva v okolí v plamenech, jednotky se zaměřili na ochranu okolí a zamezení rozšíření požáru do blízkého rákosí. Stoh se nechal postupně rozhrabat a kontrolovaně vyhořet. Na místě jsme zasahovali společně s SDH Jerlochovice. Naše jednotka se na základnu vrátila po 27 hodinách, během této doby proběhlo několik střídání členů jednotky. V pátek po obědě byla jednotka opět povolána na místo události, jelikož došlo k rozhoření skrytých ohnisek, která musely být uhašeny, aby na místo mohl být povolán policejní pes. Dle informací vyšetřovatele byl stoh zapálen úmyslně.

 • 22.3.2011 dopravní nehoda ve směru na Vrchy
 •     Tentokrát se jednalo o nehodu kamionu a osobního automobilu, která si vyžádala 1 zraněnou osobu, která byla již v době příjezdu jednotky mimo vozidlo a v péči zdravotní záchranné služby. Jednotka provedla protipožární opatření na vozidlech a poté asistovala při vyproštění vozidel.

 • 13. - 14.3 2011 únik nebezpečných látek a další požáry trávy
 •     Po klidném začátku roku zažili Fulnečtí hasiči opět rušné dny. Na nedělní odpoledne byl naplánován výcvik na vyprošťovaní osob z havarovaných vozidel. Během výcviku byla jednotka povolána do Vrchů, kde z kamionu unikly provozní náplně. Kluzký povrch jednotka vyčistila pomocí sorbetů a vrátila se zpět k výcviku.
      Ve večerních hodinách byl oznámen únik nebezpečné látky na ulici Palackého ve Fulnek. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že přes netěsnící komín unikl do obydlených prostor jedovatý oxid uhelnatý. Jedno malé dítě bylo přiotráveno a skončilo v péči zdravotníků, další 3 osoby hasiči evakuovaly.
      Klidu si jednotka neužila ani následující den. Hned nad ránem jsme vyjeli k požáru trávy do Lukavce. Požár se rozšířil pouze na plochu 5x5 metrů, jeho šíření ještě před příjezdem hasičů zastavil kolem projíždějící občan. Jednotka proto požářiště prolila vodou a vrátila se zpět na základnu.
      Před polednem jsme pak vyjeli k dalšímu požáru trávy, tentokrát do Vlkovic. Zde se oheň nebezpečně rozšířil do těžce přístupných míst na plochu 100x100 metrů. Tento požár navíc ohrožoval blízké stádo krav. Hasičům se podařilo oheň brzy zlikvidovat a byla způsobena škoda pouze 2 tisíce korun (elektrický ohradník), uchráněné hodnoty byly odhadnuty na 450 tisíc korun.

 • 9 a 11.3.2011 další požáry trávy
 •     Ve středu krátce polednem vyjela jednotka k požáru trávy, tentokrát do Stachovic. Nedbalost při pálení způsobila rozšíření požáru na plochu cca 20 x 100 metrů a jednu popálenou osobu, která musela být záchrannou službou transportována do nemocnice. K dalšímu požáru trávy jsme pak vyjeli během pátku do Oder, kde se oheň rozšíři na plochu cca 100x100 metrů.

 • 5.3.2011 transport zraněné osoby
 •     Během sobotního odpoledne vyjela jednotka do Vrchů ke spolupráci s IZS. Muž řezal stromy v prudkém svahu, uklouzl a zlomil si nohu. Záchranná služba nemohla osobu vytáhnout z těžce dostupného místa, proto si na pomoc povolala naši jednotku, která pomohla z vytažením zraněné osoby a jejím transportem do sanitky.

 • 2.3.2011 typický jarní zásah
 •     S prvními slunečními dny a blížícím se jarem vyjela jednotka k typickému jarnímu zásahu, čímž byl požár trávy za garážemi naproti retexu, který se rozšířil na plochu cca 30 x 30 metrů. Jednotka jej zlikvidovala pomocí vysokotlakého proudu, na místo se dále dostavila jednotka HZS Bílovec.

 • 2.3.2011 typický jarní zásah
 •     S prvními slunečními dny a blížícím se jarem vyjela jednotka k typickému jarnímu zásahu, čímž byl požár trávy za garážemi naproti retexu, který se rozšířil na plochu cca 30 x 30 metrů. Jednotka jej zlikvidovala pomocí vysokotlakého proudu, na místo se dále dostavila jednotka HZS Bílovec.

 • 22. a 25.2.2011 další dopravní nehody
 •     Nejprve během úterního večera vyjela jednotka do Dolejších kunčicích, kde řidička neudržela svůj automobil na silnici a skončila na streše mimo vozovku. Jednotka ve spolupráci s HZS provedla vyproštění automobilu zpět na silnici. Další nehoda se stala v pátek po poledni, kdy na přivaděci na D1 došlo k nehodě 2 osobních automobiů, tato nehoda si vyžádala jednu zraněnou osobu.

 • 19.2.2011 dopravní nehoda
 •     Jednotka vyjela k dopravní nehodě osobního automobilu mezi Jerlochovice a Tošovice. Událost ohlašoval člen naší jednotky, který zrovna projížděl kolem, když auto dostalo smyk a skončilo na boku mimo silnici. Před příjezdem jednotky provedl vytažení 3 dětí, které se nacházeli v autosedačkách, díky kterým se nehoda obešla bez zranění. Jednotka pak provedla protipožární opatření na vozidle, jeho převrácení zpět na kola a pomohla s opravou kola, aby mohl řidič dál pokračovat v jízdě.

 • 28.1.2011 výcvik z novým vyprošťovacím zařízením
 •     Proběhlo praktické seznámení s novým vyprošťovacím zařízením ... více

 • 26.ledna 2011 noční požár kůlny, rodinného domu a evakuace bytového domu
 •      V nočním hodinách přišla členům zásahové jednotky informace o požáru nízké budovy ve Fulnek na ul. Fučíkova. Po příjezdu hasičů na místo byla nalezena zcela hořící kůlna mezi domy. Požár se rozšířil na vedle neobydlený stojící dům a plameny již také přes okna vnikaly do vedle stojícího bytového domu. Část jednotky zahájila hasební práce pomocí dvou útočných proudů a další část společně s policií provedla evakuaci bytového domu, celkem 12 osob. Po příjezdu dalších jednotek se požár podařilo dostat pod kontrolu za necelou hodinu, jednotka pak osvětlovala místo události, rozebírala konstrukce a dohašovala skytá ohniska.

 • 12.ledna 2011 první výjezd v letoším roce
 •      V ranních hodinách byla jednotka vyslána mezi Fulnek a Stachovice, kde na odpočívadle u silnice došlo k požáru kontejneru.

 • rok 2011
 •      V letošním roce proběhnou oslavy 150. výročí založení hasičského sbvoru ve Fulneku, který patří mezi jedny z nejstarších v České republice.

  Aktuality za rok: