Členové

Členové jednotky zajišťují nepřetržitou pohotovost. To znamená že vždy minimálně družstvo o zmenšeném početním stavu (1+3) je připraveno do 5 minut vyjet k zásahu. O vyhlášení poplachu jsou členové vyrozumění pomocí SMS zpráv a také pomocí systému AMDS z Integrovaného bezpečnostního centra (IBC) Moravskoslezského kraje v Ostravě. AMDS funguje tak, že člen jednotky přijme hovor, ve kterém systémový hlas přečte informace o události. Hasič hovor přijme a v případě že se zásahu zúčastní potvrdí stiskem tlačítka 1, v opačném případě stiskem tlačítka 2. Informace o doručení vyhlášení poplachu a počtu dostupných hasičů se poté objeví na operačním středisku.
    Jednotka provádí hašení požárů, záchranné práce při živelních pohromách a jiných mimořádných událostí, plní další úkoly podle zvláštního právního předpisu a je předurčena k zásahům u dopravních nehod.

velitel jednotky: Ing. Benýšek Josef

Večeřa Roman strojník
Šindler Milan strojník
Trefil Stanislav strojník
kliknutím na jméno se zobrazí profil člena

t STR.sl - technik strojní služba
t CH a T sl - technik chemická a technická služba

Jak již bylo zníměno, JSDH Fulnek zabezpečuje výjezd družstva o zmenšeném početním stavu (1+3) do 5 minut. Toto družstvo se skládá z velitele, strojníka (řidiče) a dvou hasičů. Úkolem velitele je řídit činnost a rozhodovat o postupech u zásahu, strojník pak obsluhuje automobil a všechny ostatní stroje (elektrocentrály, čerpadla...), hasiči provádějí zásah dle příkazů velitele.
    Člen JSDH musí být starší 18-ti let a být zdravotně způsobilí. Zdravotní způsobilost se kontroluje každé 2 roky v rámci prevetivních prohlídek u svého praktického lékaře. Noví zájemci poté absolvují základní 40-hodiné školení a přezkoušení u velitele jednotky. V rámci odborné přípravy se všichni členové zůčastňují pravidelných školení v průběhu celého roku. Každý člen jednotky absolvoval kurz nositelů dýchací techniky (NDT), který ho opravňuje zasahovat v dýchací technice. V rámci pravidelného výcviku musí každy minimálně jednou za čtvrt roku použít dýchací přístroj. Členové jednotky se scházejí každý pátek v 16:00 v hasičské zbrojnici, kde provádějí udržbu techniky a výzbroje. Ve všední dny pak od 18:30 do 19:00 kdy probíhá tzv. předání směny.

Působnost jednotky:
SPP - Stupeň požárního poplachu více

Předurčenost na dopravní nehody více

I. SPP II. SPP III. SPP
  Jančí (okres Opava)
  Jelenice (okres Opava)
  Leskovec (okres Opava)
  Lesní Albrechtice (okres Opava)
  Větřkovice (okres Opava)