Souteze 08
13.12.2008 Zimní branný závod v Jerlochovicích
     Již tradiční zakončení sezóny mladých hasičů v našem okrsku (letos potřetí) proběhlo na zimním branném závodě v Jerlochovicích. Družstvo starších (doplněno mladšími) si vedli perfektně. Trať zaběhli v dobrém čase, trestných bodů nasbírali málo a proto zvítězili ve své kategorii. Družstvo mladších zaběhlo svůj nejlepší braňák v letošním podzimu a to jak časem, tak i trestnými body. Potřetí v tomto závodě obhájili prvenství a odnesli si putovní proudnici jako celkový vítěz.

11.10.2008 I. kolo hry Plamen 2008/2009
     Za dorosty běžel tentokrát jen Luboš Hubner a obsadil 14. místo. Mladší i starší žáci začali disciplínou 4x60 m přes překážky. Mladší zaběhli perfektní čas, ale chyba při předávce znamenala diskvalifikaci a tedy 12. místo. Starší zaběhli 9. místo. Následoval branný běh, kde starší v pozměněné sestavě oproti Bílovickému závodu obsadili 5. místo a mladší dokonce 3. místo. Po součtu obou disciplín obsadili starší 6. místo a mladší 7. místo. Popřejme jim, ať jarní část závodu vyjde ještě lépe.

Floriánek Cup 2008
     V letošním roce se naše družstvo mladších žáků zúčastnilo okresní ligy mladých hasičů Floriánek Cup 2008. Do této ligy bylo zařazeno celkem 6 soutěží (Klimkovice, Tísek, Fulnek, Bítov, Lubojaty, Bílovec). I přesto, že naše družstvo bylo v této soutěži nováčkem, umístilo se na pěkném 3. místě. Průběžné i konečné výsledky Floriánek Cupu 2008

4.10.2008 Závod požárnické všestrannosti v Bílovci
     Na tomto závodě nepřálo počasí a to se projevilo na silně rozmáčené trati. Pořadatelé dokonce museli zrušit stanoviště střelby. Tento závod byl křtem pro naše mladé nováčky, kteří se umístili na 18. místě. Poté startovali dvě zkušené hlídky našich mladších, které trať zdolali v pěkném čase, ale díky získaným trestným bodům se umístili na 10. a 12. místě. Na závěr startovala hlídka starších a ti se umístili na 14. místě. Toto byla poslední soutěž, zařazená do Floriánek Cupu 2008.

13.9.2008 soutěž MH v Lubojatech
     Je za námi poslední letošní soutěž, kde se běžel požární útok, který se jel na dvě kola. Další disciplínou byla štafeta požárních dvojic. Výsledné časy zařadily družstvo starších na 4. místo a mladší dokonce na 2. místo. I tato soutěž byla zařazena do Florianek Cupu, kde jsou naši mladší na průběžném 2. místě a o konečném umístění rozhodne soutěž v Bílovci, kde se poběží závod požárnické všestrannosti. Průběžné výsledky Floriánek Cupu 2008

6.9.2008 soutěž MH v Bítově
     Touto soutěží pokračovala druhá polovina ligy MH Floriánek Cup 2008. Po prázdninách se opět sešla družstva v plné síla a počtu. Soutěžilo se v požárním útoku na 2 kola. Mladší v 1. kole zaběhli čas 17,82 s a ujali se vedení. Ve 2. kole svůj čas ještě vylepšili na 17,01 s a zvítězili ve své kategorii. Starší nejprve zaběhli čas 15,94 s. Druhým pokusem se zlepšili na 15,51 s a tím se umístili na pěkném 3. místě. Průběžné výsledky Floriánek Cupu 2008

31.8.2008 Krajský pohár MH v Těškovicích
     Jako vítězové okresního poháru ORM Nový Jičín v kategorii mladší jsme byli pozvání na první ročník soutěže O pohár Starosty Krajského sdružení hasičů Moravskoslezského kraje (KSH MSK). A tak jsme poslední prázdninovou neděli vyrazili do Těškovic, aby se naše družstvo utkalo s těmi nejlepšími z kraje. Soutěžilo se v disciplínách požární útok a štafeta požárních dvojic. V požárním útoku se projevil nezvyk našeho družstva na nástřikové terče a než se je povedlo naplit, utíkali cenné vteřiny. Ve štafetě to už bylo lepší a po součtu obou disciplín se na 3. - 6. místě seřadili družstva z Krásného Pole, Kyjivoc, Fulneku a Michálkovic se stejným počtem bodů. Rozhodlo pravidlo lepšího požárního útoku a to našemu družstvu přiřklo výsledné 5. místo z celkového počtu 7 družstev v katerogii mladší..

19.7.2008 soutěž MH Závišice
     Prázdniny pokročily a nám se povedlo složit jen jedno družstvo, které se postavilo na start v kategorii starší. Běžel se požární útok a opět jsme obsadili 3. místo, kdy jsme nestačili jen na dvě domácí družstva.

6.7.2008 soutěž MH Starý Jičín - Vlčnov
     Na této soutěži se nám loni velmi líbilo. Pěkné místo na konci vesnice a krásně opravená zbrojnice. Proto jsme se zde těšili a to se projevilo i na konečných výsledcích, kdy starší obsadili pěkné 3. místo a družstvo mladších dokonce 1. místo.

28.6.2008 soutěž MH v Odrách
     Začaly prázdniny a to se podepsalo i na složení družstva, sešla se sotva polovina mladých hasičů. Doplněni hasiči z Děrného jsme vyrazili soutěžit do Oder. Díky dlouhodobé spolupráci obou kolektivů mladých hasičů družstvo starších obsadilo 3. místo a družstvo mladších dokonce 2. místo.

15.6.2008 soutěž mladých hasičů O pohár Rady města Fulnek
     Na domácí půdě se soutěžilo v disciplínách 60 metrů s překážkami a požární útok, ten byl zároveň zařazen do celoroční ligy mladých hasičů Floriánek Cup 2008 (průběžné výsledky). Nejprve proběhla soutěž jednotlivců. Zde naší mladí hasiči obsadili 3 medailové pozice. V kategorii starší holky obsadila Zuzana Gockertová 1. místo a mezi mladšími se Sára Wolfová umístila na 3. místě. Z mladších kluků vybojoval Jirka Pelikán 3. místo, starší bohužel na medaili nedosáhli. Následovala disciplína požární útok. V kategorii starší se naši hasiči umístili na 7. místě z 10 soutěžících družstev. Mladší byli úspěšnější, sestavili 2 družstva a obsadili 4. a 5. místo z celkového počtu 12 družstev. Družstvo mladších je přihlášeno do ligy Floriánek Cup 2008 a po domácí soutěži se umístili na průběžném 3. místě. Na závěr soutěže si vedoucí se svými svěřenci vyměnili role. Vedoucí si zaběhli 60 metrů s překážkami a jejich mladí hasiči jim fandili a povzbuzovali k co nejlepším výsledkům.Výsledková listina.

17.5.2008 O putovní pohár města Klimkovice
     Letos poprvé za Fulnek soutěžilo družstva mladších i starších mladých hasičů. Soutěžilo se v disciplínách štafeta CTIF a požární útok. Starší i mladší se celkově umístili na shodném 5. místě. Tato soutěž byla zařazena do celoroční ligy mladých hasičů Floriánek CUP 2008, do které je přihlášeno i naše družstvo mladších. Po první soutěži jsou na 4. místě.

17.5.2008 soutěž v požárním sportu okrsku Fulnek
     Letos se tato soutěž konala v Jerlochovicích. Soutěžilo se v disciplínách 100 m s překážkami a požární útok. Družstvo mužů z Fulneku obsadilo 3. místo. Vítězem se stal SDH Lukavec, který tímto postupuje do okresního kola.

8.5.2008 soutěž o pohár ORM Nový Jičín
     Letošní naše první soutěž proběhla v Mniší. Závodilo se v disciplínách CTIF a požární útok. Za SDH Fulnek soutěžilo pouze družstvo mladších. Po první disciplíně (útok CTIF), kde jsme se dopustili několika chyb, jsme se umístili na průběžném 4. místě. Následoval požární útok, který se nám podařil za 21,3 s. Ostatním se tak dobře nedařilo a k našemu překvapení jsme obsadili konečné 1. místo a domů si odvezli putovní pohár.